Soccer Match Results – 09/03/2022

Bovada LV Score $750 Welcome Bonus

Albania: Superliga
Kukësi 1 – 2 Kastrioti Krujë

Algeria: Ligue 1
HB Chelghoum Laïd 0 – 0 ASO Chlef
MC Alger 0 – 0 US Biskra
El Bayadh 2 – 0 Saoura
ES Sétif 1 – 0 RC Arbaâ

Argentina: Federal A Tournament
Crucero del Norte 2 – 1 Unión Sunchales
Sportivo Peñarol 1 – 1 Juventud Unida Univ.
Ciudad de Bolívar 1 – 0 Argentino Monte Maíz
Ituzaingó 2 – 1 Comunicaciones
San Miguel 3 – 1 JJ Urquiza
Deportivo Armenio 0 – 0 Argentino Quilmes
UAI Urquiza 0 – 3 Colegiales
Defensores Unidos 2 – 0 Talleres Remedios
Deportivo Madryn 1 – 1 Quilmes
Gimnasia Mendoza 2 – 1 Chacarita Juniors
San Martín San Juan 4 – 0 Deportivo Santamarina
Atlanta 1 – 0 Estudiantes Caseros
Racing Club 1 – 0 Argentinos Juniors
Rosario Central 1 – 0 Talleres de Córdoba
Lanús 1 – 2 Tigre
Vélez Sarsfield 0 – 1 Newell’s Old Boys
Gimnasia La Plata 3 – 1 Independiente
Aldosivi 1 – 2 Sarmiento

Armenia: Premier League
Noah 0 – 0 Ararat
Pyunik 1 – 0 Lernayin Artsakh

Australia: Capital Territory NPL
West Canberra Wanderers 0 – 4 Gungahlin United
Belconnen United 0 – 2 Cooma Tigers
O’Connor Knights 1 – 0 Canberra Croatia
Monaro Panthers 0 – 1 Canberra Olympic
Lions 2 – 3 Brisbane Olympic
Port Melbourne 1 – 2 Oakleigh Cannons
Stirling Macedonia 0 – 2 Sorrento
Floreat Athena 2 – 1 Perth RedStar

Austria: Bundesliga
Salzburg 2 – 0 WSG Tirol
Austria Vienna 2 – 2 Austria Lustenau
Sturm Graz 0 – 0 Hartberg
Krems 3 – 0 Siegendorf
Mauerwerk 2 – 2 Wiener Viktoria
Stripfing 3 – 0 Traiskirchen / Tribusw.
Admira Dornbirn 2 – 1 Röthis
Göfis 3 – 4 Wolfurt
St. Anna 1 – 4 LASK II
Kitzbühel 0 – 1 Silz / Mötz

Azerbaijan: Premyer Liqa
Neftchi Baku 3 – 0 Sumqayit
Shamakhi 0 – 1 Turan

Belarus: 1. Division
Ostrovets 1 – 2 Lokomotiv Gomel
ML Rogachev 4 – 2 Baranovichi
Osipovichy 1 – 2 Naftan
Isloch 2 – 3 Energetyk-BGU
Torpedo BelAZ 1 – 1 Slavia
Vitebsk 2 – 2 Belshina

Belgium: First Division A
Standard Liège 1 – 0 KV Oostende
Genk 0 – 0 Sint-Truiden
Mechelen 2 – 3 RFC Seraing
AS Eupen 0 – 1 Kortrijk
Lierse K 4 – 1 Deinze
Club Brugge II 1 – 2 Beerschot

Bolivia: LFPB
Independiente 1 – 1 The Strongest
Universitario de Vinto 1 – 1 Atlético Palmaflor

Bosnia Herzegovina: Premier Liga
Sloboda Tuzla 4 – 2 Sloga Doboj

Brazil: Serie A
América Mineiro 2 – 0 Coritiba
RB Bragantino 2 – 2 Palmeiras
Juventude 1 – 1 Avaí
Athletico Paranaense 1 – 0 Fluminense
Guarani 3 – 0 Sampaio Corrêa
CRB 2 – 0 Sport Recife
Brusque 1 – 0 Vasco da Gama
Novorizontino 1 – 1 CSA
Operário PR 1 – 0 Londrina
Grêmio 2 – 1 Vila Nova
Bahia 3 – 1 Tombense
Chapecoense 3 – 0 Ponte Preta
Figueirense 2 – 1 Paysandu
Pouso Alegre 1 – 0 Amazonas

Bulgaria: First League
Lokomotiv Plovdiv 1 – 0 Botev Plovdiv
Spartak Varna 0 – 1 CSKA Sofia
Dobrudzha 1919 1 – 2 Maritsa Plovdiv
Krumovgrad 1 – 0 Dunav ot Ruse

China: China League One
Qingdao Youth Island 1 – 0 Heilongjiang Ice City
BIT 0 – 3 Nantong Zhiyun
Suzhou Dongwu 0 – 0 Nanjing City
Guangxi Pingguo 1 – 2 Kunshan
Guangzhou City 2 – 0 Tianjin JMT

Colombia: Primera A
Deportes Tolima 0 – 0 Cortuluá
Atlético Bucaramanga 3 – 1 Alianza Petrolera
Barranquilla 2 – 1 Atlético Huila
Boca Juniors de Cali 1 – 0 Deportes Quindío
Boyacá Chicó 1 – 0 Atlético
Llaneros 2 – 0 Bogotá
Tigres 2 – 2 Real Santander
Valledupar 1 – 1 Real Cartagena

Costa Rica: Primera División
Guadalupe 0 – 5 Herediano

Croatia: 1. HNL
Osijek 1 – 1 Šibenik
Varaždin 2 – 1 HNK Gorica
Solin 1 – 1 Kustošija
Rudeš 1 – 0 Dugopolje
Vukovar 1 – 0 Cibalia
Orijent 1919 0 – 0 Bijelo Brdo
Dubrava Zagreb 0 – 1 Jarun

Cyprus: 1. Division
Doxa 0 – 1 Apollon
Omonia Nicosia 3 – 2 AEK Larnaca

Czech Republic: 3. liga
Zbuzany 2 – 2 Dukla Praha II
Viktoria Plzeň II 2 – 1 Loko Vltavín
Bohemians 1905 II 4 – 2 Písek
Přeštice 5 – 1 Jiskra Domažlice
Slavia Karlovy Vary 2 – 3 Sokol Hostouň
Benešov 1 – 1 Pardubice II
Jablonec II 1 – 1 Sparta Kolín
Přepeře 3 – 3 Zápy
Baník Souš 1 – 1 Mladá Boleslav II
Frýdek-Místek 1 – 2 Slovácko II
Blansko 0 – 3 Hlučín
Frýdlant 3 – 3 Kvítkovice
Baník Ostrava II 1 – 0 Zlín II
Uherský Brod 1 – 0 Vrchovina
Vítkovice 1 – 4 Slovan Rosice
Sparta Prague 0 – 0 Zlín
Teplice 3 – 2 Jablonec
Slovan Liberec 0 – 1 Viktoria Plzen
České Budějovice 0 – 2 Mladá Boleslav
Příbram 1 – 0 Dukla Praha
Vyškov 2 – 1 Karviná
Chrudim 0 – 0 Líšeň

Denmark: 1st Division
Vejle 1 – 2 HB Køge
Kolding 2 – 0 Esbjerg
Roskilde 4 – 6 Aarhus Fremad
Frem 1 – 1 Thisted
Skive 2 – 1 Brabrand

Ecuador: Liga Pro
Guayaquil City 1 – 1 9 de Octubre
Cuenca 2 – 1 Independiente Valle
Emelec 1 – 0 Cumbayá

England: Championship
Blackburn Rovers 2 – 3 Bristol City
Luton Town 1 – 2 Wigan Athletic
Millwall 2 – 0 Cardiff City
Norwich City 3 – 0 Coventry City
Preston North End 0 – 1 Birmingham City
Rotherham United 1 – 1 Watford
Swansea City 1 – 0 Queens Park Rangers
Aldershot Town 3 – 1 Barnet
Bromley 2 – 1 Eastleigh
Dagenham & Redbridge 0 – 5 Notts County
Dorking Wanderers 0 – 5 Wrexham
Gateshead 4 – 1 Maidstone United
Maidenhead United 1 – 1 Halifax Town
Oldham Athletic 0 – 2 Chesterfield
Scunthorpe United 0 – 2 Boreham Wood
Solihull Moors 5 – 1 Altrincham
Southend United 1 – 2 Torquay United
Yeovil Town 0 – 1 York City
Morpeth Town 2 – 2 Warrington Town
South Shields 3 – 2 Workington
Ashton United 0 – 0 Ashington AFC
Stalybridge Celtic 0 – 0 Lancaster City
Warrington Rylands 0 – 4 Hyde United
Bury AFC 2 – 1 North Shields
Witton Albion 0 – 1 United of Manchester
Clitheroe 1 – 1 Heaton Stannington
Charnock Richard 2 – 2 Pontefract Collieries
West Didsbury & Chorlton 0 – 1 Macclesfield
Goole 0 – 1 Prescot Cables
Marske United 2 – 1 Runcorn Linnets
Bamber Bridge 1 – 0 Whickham
Whitby Town 5 – 0 Bishop Auckland
Liversedge 2 – 1 Glossop North End
Marine 2 – 1 Radcliffe
Rushall Olympic 1 – 4 Redditch United
Mickleover 2 – 3 Alvechurch
Nuneaton Borough 3 – 1 Belper Town
Barwell 1 – 1 Highgate United
Shepshed Dynamo 1 – 1 Coalville Town
Anstey Nomads 3 – 1 Whitchurch Alport
Hednesford Town 1 – 3 Long Eaton United
Atherstone Town 3 – 1 Kimberley Miners Welfare
Gainsborough Trinity 3 – 1 Loughborough University
Tamworth 6 – 0 Boldmere St. Michaels
Basford United 5 – 0 Romulus
Lichfield City 2 – 2 Stourport Swifts
Bromsgrove Sporting 4 – 3 Stamford
Matlock Town 0 – 2 Ilkeston Town
Berkhamsted 2 – 1 Witham Town
Hitchin Town 0 – 3 Heybridge Swifts
Hertford Town 0 – 3 Royston Town
Brightlingsea Regent 3 – 0 Mildenhall Town
AFC Kempston Rovers 1 – 2 Bedford Town
Bishop’s Stortford 0 – 2 St Neots Town
Canvey Island 5 – 1 Enfield Town
Needham Market 3 – 1 Leiston
Dereham Town 0 – 1 Biggleswade Town
Maldon & Tiptree 2 – 1 Haringey Borough
Wingate & Finchley 1 – 0 Bowers & Pitsea
Ipswich Wanderers 1 – 3 Hornchurch
East Thurrock United 2 – 1 Biggleswade
Carshalton Athletic 5 – 1 VCD Athletic
Leatherhead 1 – 2 Chichester City
Phoenix Sports 4 – 1 Rusthall
Metropolitan Police 2 – 2 Corinthian
Folkestone Invicta 3 – 1 North Greenford United
Cray Valley PM 3 – 0 Hastings United
Bracknell Town 4 – 1 Harrow Borough
Walton & Hersham 2 – 2 Beaconsfield Town
Corinthian-Casuals 1 – 2 Burgess Hill Town
Herne Bay 2 – 1 Horsham
Bognor Regis Town 2 – 2 Cray Wanderers
Midhurst & Easebourne 0 – 6 Chatham Town
Ashford United 2 – 1 Hanworth Villa
Chesham United 5 – 2 Peacehaven & Telscombe
Marlow 0 – 1 Uxbridge
East Grinstead Town 2 – 2 Beckenham Town
Basingstoke Town 2 – 4 Weston-super-Mare
Didcot Town 1 – 1 Plymouth Parkway
Poole Town 0 – 2 Salisbury
Willand Rovers 1 – 1 Swindon Supermarine
North Leigh 2 – 2 AFC Stoneham
Frome Town 0 – 1 Tiverton Town
Blackfield & Langley 0 – 0 Shepton Mallet
Torpoint Athletic 1 – 2 Helston Athletic
Bishop’s Cleeve 3 – 1 Westbury United
Yate Town 4 – 3 Aylesbury Vale Dynamos
Royal Wootton Bassett 2 – 4 Paulton Rovers
Slimbridge 0 – 0 Sholing
Hamworthy United 0 – 0 Gosport Borough
Merthyr Town 5 – 2 Truro City
Wimborne Town 0 – 0 Dorchester Town
Shildon AFC 2 – 1 Penistone Church
Nantwich Town 0 – 2 Congleton Town
Stocksbridge Park Steels 2 – 1 Atherton Collieries
Lye Town 1 – 2 Harborough Town
Stone Old Alleynians 0 – 1 Chasetown
Stafford Rangers 0 – 2 Newcastle Town
Grantham Town 3 – 3 Rugby Town
St Ives Town 4 – 0 Barking
Dunstable Town 0 – 2 Shefford Town & Campton
Potton United 1 – 5 Hendon
Waltham Abbey 7 – 2 Buckhurst Hill
Harlow Town 0 – 2 Kings Langley
Bury Town 0 – 3 AFC Sudbury
Ashford Town (Middlesex) 2 – 4 Westfield
Sheppey United 2 – 2 Lewes
Hythe Town 0 – 2 Hayes & Yeading United
Eastbourne Town 0 – 2 Hanwell Town
Fisher 1 – 1 Spelthorne Sports
Cinderford Town 2 – 3 Laverstock & Ford
Guiseley 2 – 1 Avro
Dunston UTS 3 – 0 City of Liverpool
Worksop Town 5 – 0 Worcester Raiders
Cleethorpes Town 0 – 4 Stratford Town
Romford 3 – 2 Hashtag United
Edgware & Kingsbury 1 – 4 Grays Athletic
Billericay Town 4 – 1 Leverstock Green
Sevenoaks Town 2 – 1 Kingstonian
Larkhall Athletic 0 – 2 Cirencester Town
Roman Glass St George 0 – 4 Hartley Wintney
Wincanton Town 2 – 9 AFC Totton
Lowestoft Town 0 – 1 Sheringham
Accrington Stanley 0 – 2 Ipswich Town
Bolton Wanderers 3 – 1 Charlton Athletic
Bristol Rovers 2 – 2 Morecambe
Cambridge United 2 – 0 Lincoln City
Derby County 2 – 3 Plymouth Argyle
Exeter City 1 – 0 Milton Keynes Dons
Fleetwood Town 1 – 1 Wycombe Wanderers
Forest Green Rovers 0 – 2 Shrewsbury Town
Oxford United 2 – 1 Burton Albion
Port Vale 2 – 2 Cheltenham Town
Portsmouth 2 – 1 Peterborough United
Sheffield Wednesday 0 – 2 Barnsley
Bradford City 2 – 1 Walsall
Carlisle United 3 – 3 Rochdale
Colchester United 1 – 1 Hartlepool United
Crewe Alexandra 1 – 2 Stevenage
Doncaster Rovers 1 – 3 Mansfield Town
Gillingham 0 – 0 Swindon Town
Leyton Orient 2 – 0 Tranmere Rovers
Newport County 0 – 2 Grimsby Town
Northampton Town 3 – 1 Barrow
Salford City 2 – 2 Crawley Town
Stockport County 1 – 0 AFC Wimbledon
Sutton United 2 – 1 Harrogate Town
Aston Villa 1 – 1 Manchester City
Brentford 5 – 2 Leeds United
Chelsea 2 – 1 West Ham United
Everton 0 – 0 Liverpool
Newcastle United 0 – 0 Crystal Palace
Nottingham Forest 2 – 3 AFC Bournemouth
Tottenham Hotspur 2 – 1 Fulham
Wolverhampton Wanderers 1 – 0 Southampton

Estonia: Meistriliiga
Trans 0 – 0 Tammeka
Nõmme Kalju 1 – 2 Paide

Finland: Kakkonen
Vaajakoski 1 – 1 OTP
RoPS 1 – 0 Kraft
JJK 1 – 0 OLS
JIPPO 2 – 1 PKKU
Honka Akatemia 3 – 1 Ilves II
SalPa 2 – 1 GrIFK
KuPS 0 – 0 Ilves
SJK 2 – 0 VPS
MP 2 – 0 JäPS
Jaro 4 – 0 PIF
EIF 0 – 3 KPV
TPS 5 – 0 Gnistan
PK-35 0 – 1 KTP
PEPO 1 – 0 SJK Akatemia

France: Ligue 1
Auxerre 0 – 2 Olympique Marseille
Nantes 0 – 3 PSG
Olympique Lyonnais 5 – 0 Angers SCO
Paris FC 1 – 3 Bordeaux

Germany: 2. Bundesliga
Greuther Fürth 2 – 2 St. Pauli
Hamburg 1 – 0 Karlsruhe
Paderborn 1 – 0 Magdeburg
Jahn Regensburg 0 – 0 Holstein Kiel
VfB Oldenburg 4 – 3 Osnabrück
1860 München 4 – 1 MSV Duisburg
Waldhof Mannheim 2 – 1 Bayreuth
Hallescher FC 5 – 1 Verl
Dynamo Dresden 3 – 0 Borussia Dortmund II
Freiburg II 1 – 0 Ingolstadt
Bayer Leverkusen 2 – 3 Freiburg
Union Berlin 1 – 1 Bayern Munich
Eintracht Frankfurt 4 – 0 RB Leipzig
Wolfsburg 2 – 4 Koln
Bochum 0 – 2 Werder Bremen
Stuttgart 1 – 1 Schalke 04
Schermbeck 2 – 3 Bövinghausen
Stuttgarter Kickers 6 – 1 Oberachern
Göppinger SV 3 – 0 Hollenbach
Freiburger FC 0 – 4 CfR Pforzheim
FC Holzhausen 4 – 0 Backnang
SF Baumberg 1 – 3 Uerdingen
Ramlingen / Ehlershausen 1 – 1 Pattensen
Dassendorf 2 – 0 HEBC
Buchholz 2 – 1 Harksheide
Baunatal 1 – 3 FC Gießen
Weidenhausen 1 – 2 Rot-Weiß Walldorf
Fernwald 3 – 3 FC 1906 Erlensee
Bayern Alzenau 3 – 0 TSV Steinbach II
Dietkirchen 3 – 3 Unter-Flockenbach
Arminia Ludwigshafen 0 – 2 Jägersburg
Pfeddersheim 0 – 2 Koblenz
Pirmasens 7 – 0 Diefflen
Hertha Wiesbach 2 – 2 Dudenhofen
Karbach 5 – 1 Alemannia Waldalgesheim
FV Engers 07 1 – 1 Gonsenheim
Eisbachtal 0 – 1 Ahrweiler BC
Elversberg II 3 – 0 Morlautern
Kirchberg 1 – 2 Mülheim-Kärlich
Pansdorf 1 – 1 GW Siebenbäumen
Union Neumünster 5 – 1 Husumer SV
Oldenburger SV 2 – 4 Heider SV
Großbardorf 4 – 2 DJK Bamberg
Cham 1 – 2 Würzburger FV
Schwaben Augsburg 0 – 2 1860 München II
Landsberg 1 – 1 Schalding-Heining
Ismaning 1 – 2 1860 Rosenheim
Gundelfingen 0 – 0 Deisenhofen
Nördlingen 1 – 3 Türkspor Augsburg
Kottern 1 – 0 Dachau
Blumenthaler SV 0 – 2 Komet Arsten
BTS Neustadt 1 – 3 Aumund-Vegesack
Brinkumer SV 3 – 0 Werder Bremen III
Woltmershausen 3 – 1 Schwachhausen
TuSpo Surheide 1 – 4 OSC Bremerhaven
Barockstadt Fulda-Lehn. 4 – 1 Bahlinger SC
Rot-Weiß Koblenz 1 – 1 Stuttgart II
Hoffenheim II 1 – 3 Ulm
SGV Freiberg 2 – 2 Kickers Offenbach
Preußen Münster 4 – 2 Köln II
Fortuna Düsseldorf II 3 – 1 Lippstadt 08
Düren Merzenich 0 – 2 Roding
Rot-Weiß Oberhausen 1 – 3 Schalke 04 II
Wiedenbrück 2 – 1 1. FC Bocholt
Rot Weiss Ahlen 1 – 2 Borussia M’gladbach II
Vilzing 2 – 2 Pipinsried
Ansbach 3 – 1 Rain / Lech
Augsburg II 1 – 0 Bayern München II
Eichstätt 2 – 4 Türkgücü München
Wuppertaler SV 2 – 1 Straelen
Weiche Flensburg 0 – 2 Werder Bremen II
Teutonia Ottensen 4 – 1 BW Lohne
Kickers Emden 3 – 0 Bremer SV
Schwarz-Weiß Rehden 2 – 1 St. Pauli II
Jeddeloh 1 – 0 Holstein Kiel II

Greece: Super League
Olympiakos 3 – 1 Ionikos
Lamia 0 – 0 Asteras Tripolis
Panathinaikos 1 – 0 Levadiakos

Guatemala: Liga Nacional
Municipal 1 – 1 Xelajú
Cobán Imperial 0 – 0 Mixco

Hungary: NB I
Debrecen 1 – 0 Fehervar
Kecskeméti TE 3 – 1 Paksi FC
Vasas 1 – 1 Puskas

Indonesia: Liga 1
Persis Solo 0 – 0 PSIS Semarang
Persikabo 1973 3 – 2 Borneo
Persija 2 – 1 Bhayangkara

Ireland: Premier Division
Sligo Rovers 2 – 0 Drogheda United

Italy: Serie A
Fiorentina 1 – 1 Juventus
Lazio 1 – 2 Napoli
Milan 3 – 2 Internazionale
Ascoli 0 – 0 Cittadella
Bari 2 – 2 SPAL
Brescia 2 – 1 Perugia
Frosinone 2 – 0 Como
Genoa 3 – 3 Parma
Reggina 3 – 0 Palermo
Ternana 1 – 1 Cosenza
Venezia 0 – 2 Benevento

Japan: J1 League
Kashima Antlers 2 – 2 Urawa Reds
Tokyo 2 – 2 Yokohama F. Marinos
Shonan Bellmare 2 – 1 Kawasaki Frontale
Júbilo Iwata 2 – 2 Kashiwa Reysol
Kyoto Sanga 2 – 0 Vissel Kobe
Gamba Osaka 0 – 3 Sagan Tosu
Sanfrecce Hiroshima 2 – 0 Shimizu S-Pulse
Avispa Fukuoka 2 – 3 Nagoya Grampus
Vegalta Sendai 1 – 2 Mito Hollyhock
Montedio Yamagata 4 – 1 Iwate Grulla Morioka
JEF United 0 – 1 V-Varen Nagasaki
Albirex Niigata 0 – 1 Oita Trinita
Zweigen Kanazawa 2 – 1 Tokyo Verdy
Renofa Yamaguchi 3 – 3 Yokohama
Tokushima Vortis 2 – 0 Ventforet Kofu
Ryūkyū 0 – 1 Blaublitz Akita

Latvia: 1. Liga
Salaspils 0 – 1 Skanste
Smiltene 0 – 5 Riga FC II
Dinamo Rīga 1 – 6 Rīgas FS II
Spartaks Jūrmala 1 – 3 Tukums

Lithuania: 1 Lyga
Atmosfera 1 – 2 Panevėžys II
Babrungas 4 – 1 Marijampolė City
Minija 0 – 1 Garliava
BFA 1 – 1 Be1 NFA
Džiugas Telšiai 1 – 1 Zalgiris
Riteriai 2 – 1 Jonava

Malawi: Super League
Dedza Dynamos 1 – 0 Rumphi United
MAFCO 2 – 1 CIVO United
Mighty Tigers 3 – 1 Ekwendeni Hammers

Malaysia: Premier League
UiTM 2 – 1 Perak
Skuad Projek 1 – 0 PDRM
Terengganu 5 – 0 Melaka United
Selangor 1 – 1 Johor Darul Ta’zim

Mexico: Liga MX
Necaxa 3 – 2 León
Juárez 2 – 2 Cruz Azul
Pachuca 2 – 0 Santos Laguna

Moldova: Divizia Nationala
Petrocub 4 – 0 Dinamo-Auto
Dacia-Buiucani 0 – 2 Sheriff

Montenegro: First League
Iskra 2 – 1 Jezero
Decic 2 – 4 Arsenal Tivat
Rudar 0 – 0 Sutjeska

Morocco: Botola Pro
Maghreb Fès 0 – 0 Moghreb Tétouan
Ittihad Tanger 0 – 1 JS Soualem

Netherlands: Eredivisie
Ajax 4 – 0 Cambuur
Twente 2 – 1 PSV
Sparta Rotterdam 4 – 0 Volendam
Go Ahead Eagles 3 – 4 Feyenoord
Sparta Rotterdam II 1 – 1 Volendam II
Lisse 1 – 1 Excelsior Maassluis
HHC 4 – 0 Quick Boys
Rijnsburgse Boys 3 – 0 OFC
Kozakken Boys 5 – 5 Spakenburg
IJsselmeervogels 1 – 3 De Treffers
Katwijk 1 – 0 Scheveningen
Koninklijke HFC 0 – 1 Noordwijk

North Macedonia: Second League
Aresimi 0 – 1 Pelister
Ohrid Lihnidos 0 – 0 Kozhuf Gevgelija
Detonit Plachkovica 1 – 1 Vardar Skopje
Borec Veles 2 – 4 Teteks
Karaorman Struga 3 – 1 Belasica
Pehchevo 0 – 0 Sloga Vinica
Kamenica Sasa 0 – 4 Voska Sport
Besa Dobërdoll 1 – 1 KF Gostivari

Northern Ireland: Championship 1
Ballinamallard United 1 – 2 Dundela
Ballyclare Comrades 3 – 2 Knockbreda
H&W Welders 5 – 0 Institute
Loughgall 1 – 0 Dergview
Newington Youth 1 – 4 Annagh United
Warrenpoint Town 2 – 1 Ards
Ballymena United 0 – 4 Linfield
Glenavon 2 – 2 Carrick Rangers
Glentoran 3 – 0 Newry City
Portadown 1 – 2 Cliftonville

Norway: 1. Division
Åsane 0 – 2 Brann
Arendal 4 – 0 Moss
Egersund 1 – 1 Vard
Kvik Halden 2 – 0 Ullern
Staal Jørpeland 2 – 2 Strømmen
Asker 3 – 2 Levanger
Eidsvold 1 – 3 Bærum
Kjelsås 0 – 1 Alta
Træff 1 – 2 Hødd
Ullensaker / Kisa 8 – 1 Frigg
Bodø / Glimt 1 – 4 Molde

Paraguay: Division Profesional
Nacional 1 – 0 Tacuary
Sol de América 1 – 1 Sportivo Ameliano

Peru: Primera División
Deportivo Municipal 0 – 3 Sporting Cristal
Cienciano 2 – 0 Carlos Mannucci

Poland: Ekstraklasa
Cracovia 3 – 0 Rakow Czestochowa
Lechia Gdańsk 0 – 0 Warta Poznań
Stal Mielec 2 – 0 Slask Wroclaw
Nieciecza 2 – 2 Chojniczanka Chojnice
Sandecja Nowy Sącz 0 – 1 Chrobry Głogów
Resovia Rzeszów 1 – 2 SKRA Częstochowa

Portugal: Primeira Liga
Gil Vicente 0 – 2 Porto
Sporting Braga 1 – 0 Vitoria Guimaraes

Romania: Liga I
UTA Arad 1 – 1 Chindia Târgovişte
Voluntari 0 – 1 Rapid
Progresul Spartac 2 – 1 Brașov Steagul Renaște
Oţelul 1 – 0 SSU Poli Timişoara
Viitorul P. Târgu Jiu 1 – 0 1599 Şelimbăr
Unirea Dej 2 – 1 Unirea Constanța
Unirea Slobozia 0 – 1 Csikszereda
Minaur Baia Mare 2 – 1 Slatina
Ripensia Timişoara 2 – 1 Metaloglobus
Voluntari II 1 – 1 Dunărea Călăraşi
Amara 1 – 5 Gloria Albeşti
FCV Farul Constanţa II 1 – 0 Afumaţi
Agricola Borcea 0 – 2 Recolta Gheorghe Doja
Olimpic Zărneşti 2 – 6 Odorheiu Secuiesc
Olimpic Cetate 0 – 2 Blejoi
Municipal Braşov 1 – 0 Sepsi II
Păuleşti 2 – 0 Kids Tâmpa Braşov
Târgu Secuiesc 0 – 1 Plopeni
Ştiinţa Miroslava 1 – 0 Şomuz Fălticeni
CSM Bacău 1 – 0 Viitorul Darabani
Ceahlăul Piatra Neamţ 4 – 1 Dante Botoşani
Foresta Suceava 4 – 0 Csikszereda II
Bucovina Rădăuţi 2 – 0 Rapid Brodoc
Sighetu Marmaţiei 1 – 1 CFR Cluj II
CSM Satu Mare 3 – 1 Minerul Ocna Dej
Bihor Oradea 2 – 0 Victoria Carei
SCM Zalău 0 – 1 Lotus Băile Felix
Focşani 7 – 0 Dacia Unirea Brăila
Sporting Lieşti 0 – 1 Râmnicu Sărat
Voința Limpeziș 0 – 4 Unirea Braniştea
Viitorul Ianca 2 – 4 Aerostar Bacău
Metalul Buzău 2 – 0 Dinamo Bacău
Flacăra Moreni 2 – 0 Muscelul Câmpulung Elite
Sporting Roşiori 3 – 0 Cetatea Turnu Magurele
Flacăra Horezu 3 – 0 Vediţa Coloneşti
Cozia Călimăneşti 1 – 0 CS U Craiova II
Voinţa Lupac 2 – 2 Viitorul Târgu Jiu II
Progresul Ezeriș 0 – 1 Filiaşi
Jiul Petroşani 2 – 2 Viitorul Şimian
Avântul Periam 1 – 2 Pobeda Stár Bišnov
Phoenix Buziaș 2 – 2 Progresul Pecica
Gloria Lunca Teuz Cermei 0 – 3 CSM Reşiţa
Viitorul Cluj 0 – 0 Unirea Alba Iulia
Unirea Ungheni 5 – 3 Sănătatea Cluj
Corvinul Hunedoara 3 – 0 Avântul Reghin
Universitatea Alba Iulia 0 – 0 Ocna Mureș

Russia: Premier League
Krasnodar 2 – 1 Sochi
Dinamo Moscow 2 – 1 Ural
Orenburg 3 – 1 Khimki
Nizhny Novgorod 3 – 1 Fakel

Scotland: Championship
Arbroath 0 – 2 Partick Thistle
Cove Rangers 2 – 2 Hamilton Academical
Dundee 3 – 0 Queen’s Park
Greenock Morton 1 – 2 Ayr United
Raith Rovers 0 – 2 Inverness CT
Airdrieonians 0 – 6 FC Edinburgh
Clyde 2 – 4 Alloa Athletic
Kelty Hearts 2 – 0 Falkirk
Peterhead 0 – 2 Montrose
Queen of the South 0 – 2 Dunfermline Athletic
Annan Athletic 2 – 1 Forfar Athletic
East Fife 0 – 1 Dumbarton
Elgin City 2 – 0 Bonnyrigg Rose
Stenhousemuir 3 – 1 Stranraer
Stirling Albion 1 – 1 Albion Rovers
Celtic 4 – 0 Rangers
Hibernian 1 – 0 Kilmarnock
Livingston 1 – 0 Hearts
Motherwell 0 – 0 Dundee United
Ross County 1 – 1 Aberdeen
St. Johnstone 3 – 0 St. Mirren

Serbia: Super Liga
Radnički Niš 1 – 1 Mladost Novi Sad
Spartak Subotica 1 – 2 Napredak
DAC 1904 1 – 0 Zemplín Michalovce
Liptovský Mikuláš 0 – 0 Skalica
Dukla Banská Bystrica 0 – 1 Slovan Bratislava
Zlaté Moravce 1 – 0 Trenčín

Slovenia: 1. SNL
Maribor 2 – 2 Tabor Sežana
Rudar 2 – 0 Brinje Grosuplje
Beltinci 0 – 1 Krka
Dekani 0 – 1 Primorje
Dob 1 – 2 Bilje

South Africa: PSL
Golden Arrows 3 – 2 Chippa United
Stellenbosch 1 – 2 Richards Bay
Kaizer Chiefs 0 – 0 AmaZulu
Sekhukhune United 1 – 2 Royal AM
TS Galaxy 0 – 1 Cape Town City

South Korea: K League Classic
Pohang Steelers 4 – 1 Daegu
Gimcheon Sangmu 2 – 2 Jeonbuk Motors
Siheung Citizen 1 – 2 Cheonan City
Gyeongju HNP 1 – 1 Yangju Citizen
Pocheon 0 – 0 Changwon City

Spain: La Liga
Real Sociedad 1 – 1 Atletico Madrid
Sevilla 0 – 3 Barcelona
Real Madrid 2 – 1 Real Betis
Mallorca 1 – 1 Girona
Deportivo La Coruña 2 – 1 Linense
Algeciras 2 – 1 Rayo Majadahonda
Badajoz 1 – 1 San Fernando CD
SS Reyes 2 – 0 Pontevedra
Eldense 0 – 0 Numancia
La Nucía 1 – 1 Gimnàstic Tarragona
UD Logroñés 0 – 1 Athletic Club II
Deportivo Alavés 1 – 1 Las Palmas
Ponferradina 1 – 3 Sporting Gijon
Villarreal II 3 – 0 Mirandes
Tenerife 1 – 0 Racing Santander

Sweden: Division 1
Gefle 6 – 0 Sylvia
Motala 2 – 1 Haninge
Piteå Women 2 – 1 IF Karlstad
Stockholm Inter 2 – 2 Forward
Oddevold 1 – 0 IFK Malmö
Lund 1 – 0 Ljungskile
Oskarshamns AIK 0 – 1 GAIS
Åtvidaberg 3 – 2 Qviding FIF
Örgryte 0 – 1 Landskrona
Östersunds FK 2 – 2 Västerås SK

Switzerland: Challenge League
Aarau 2 – 1 Wil
Stade Lausanne-Ouchy 2 – 1 Neuchâtel Xamax
Sion 2 – 1 Basel
Zürich 1 – 2 Lugano

Thailand: Thai Premier League
Khonkaen United 1 – 0 Lampang
Bangkok United 3 – 0 Nakhonratchasima
Prachuap 2 – 1 Chiangrai United

Turkey: 1. Lig
Yeni Malatyaspor 0 – 4 Rizespor
Bodrumspor 3 – 0 Eyüpspor
Tuzlaspor 4 – 1 Erzurumspor FK
Ankaraspor 3 – 1 Menemen
Sarıyer 2 – 1 Kastamonuspor
1461 Trabzon FK 0 – 0 Zonguldak Kömürspor
Sivasspor 0 – 0 Fatih Karagümrük
Istanbul Basaksehir 2 – 0 Alanyaspor
Fenerbahce 2 – 0 Kayserispor
Giresunspor 0 – 1 Konyaspor

Ukraine: Persha Liga
Epitsentr Dunayivtsi 1 – 2 Polissya
Metalurh Zaporizhya 2 – 1 LNZ Cherkasy
Obolon’ Kyiv 2 – 1 SK Poltava
Metalist 1925 Kharkiv 3 – 2 Vorskla
Dnipro-1 2 – 0 Veres Rivne
Zorya 3 – 2 Dinamo Kiev

United Arab Emirates: Arabian Gulf League
Al Dhafra 1 – 1 Al Nasr
Al Jazira 2 – 0 Dibba Al Fujairah
Shabab Al Ahli 0 – 2 Sharjah

USA: MLS
Minnesota United 0 – 3 Dallas
New York RB 0 – 2 Philadelphia Union
Cincinnati 2 – 0 Charlotte
Columbus Crew 0 – 0 Chicago Fire
New Mexico United 1 – 2 El Paso Locomotive
Miami FC 1 – 1 Birmingham Legion
Atlanta United II 2 – 1 FC Tulsa
Louisville City 3 – 1 Sacramento Republic
Tampa Bay Rowdies 6 – 1 Las Vegas Lights
Detroit City 0 – 0 Indy Eleven
Charleston Battery 3 – 0 New York RB II

Venezuela: Primera División
Monagas 0 – 1 Deportivo Lara
Caracas 1 – 1 Metropolitanos

Vietnam: V.League 1
Thanh Hóa 2 – 0 Song Lam Nghe An
Hoang Anh Gia Lai 1 – 1 Sai Gon

Wales: Premier League
Cardiff MU 1 – 0 Flint Town United
Connah’s Quay 2 – 0 Penybont
Haverfordwest County 2 – 3 Newtown
Pontypridd United 0 – 2 The New Saints

Zambia: Super League
Maestro United Zambia 3 – 2 Chambishi
Green Eagles 1 – 0 Power Dynamos
Nchanga Rangers 0 – 0 Green Buffaloes
Lumwana Radiants 1 – 0 NAPSA Stars
Nkwazi 0 – 1 ZESCO United
Forest Rangers 1 – 1 Buildcon

Zimbabwe: Premier Soccer League
Cranborne Bullets 3 – 1 Whawha
Chicken Inn 1 – 2 Ngezi Platinum
CAPS United 1 – 1 Herentals
Platinum 2 – 0 Manica Diamonds

Soccer Betting Options

Slots.Lv - Welcome Package Up To $7,500