Soccer Match Results – 08/31/2022

Bovada LV Score $750 Welcome Bonus

Argentina: Copa Argentina
Banfield 2 – 0 Gimnasia Jujuy
Talleres Remedios 1 – 2 Villa San Carlos
Deportivo Riestra 1 – 0 Ferro Carril Oeste

Austria: Cup
Siegendorf 0 – 5 Austria Vienna
Imst 1 – 4 LASK
Deutschlandsberger SC 1 – 5 Wolfsberger AC
Schwarz-Weiß Bregenz 0 – 5 Austria Klagenfurt
Sturm Graz 3 – 1 Austria Salzburg
Amstetten 0 – 3 Blau-Weiß Linz
Hertha 2 – 4 Ried
Dornbirn 3 – 2 Hartberg
Traiskirchen / Tribusw. 0 – 5 WSG Tirol
Röthis 2 – 3 Rotenberg
Wolfurt 4 – 0 Hohenems
Lauterach 2 – 2 Admira Dornbirn

Belarus: Premier League
Neman Grodno 2 – 3 Dinamo Minsk

Belgium: First Division A
Antwerp 4 – 2 Union Saint-Gilloise

Bolivia: LFPB
Universitario de Sucre 2 – 3 Bolívar
Always Ready 3 – 0 Oriente Petrolero
Atlético Palmaflor 2 – 1 Independiente

Bosnia Herzegovina: Premier Liga
Igman Konjic 0 – 0 Sloboda Tuzla
Tuzla City 4 – 1 Siroki Brijeg
Posušje 1 – 2 Željezničar
Borac Banja Luka 1 – 0 Zrinjski

Brazil: Serie B
CSA 2 – 0 Náutico
Criciúma 2 – 0 Grêmio
Vasco da Gama 2 – 1 Guarani
Tombense 1 – 0 Brusque

Bulgaria: Cup
Gigant Saedinenie 2 – 0 Sokol Markovo
Spartak Peshtera 0 – 6 Chavdar Etropole
Metalurg Pernik 1 – 3 Marek

Chile: Primera B
Cobreloa 2 – 1 Deportes Iquique
Melipilla 1 – 2 San Luis

China: China League One
Shijiazhuang Kungfu 0 – 1 Qingdao Manatee
Sichuan Jiuniu 2 – 0 BIT
Shanghai Shenhua 2 – 1 Shandong TaiShan

Colombia: Primera B
Real Cartagena 2 – 2 Barranquilla

Costa Rica: Primera División
Herediano 3 – 0 Guanacasteca

Croatia: Cup
Sava Strmec 4 – 6 Bednja
Moslavina 3 – 2 Međimurje Čakovec
Solin 6 – 1 Funtana
Nehaj 0 – 4 Primorac Biograd
Neretva Metković 0 – 2 Grobničan Čavle
Bijelo Brdo 5 – 1 Marsonia
Radnik Križevci 1 – 3 Dubrava Zagreb
Nedelisce 3 – 3 Varteks Varaždin
Virovitica 0 – 6 Mladost Ždralovi
Tehničar 1974 4 – 0 Mladost Petrinja
Belišće 3 – 0 BSK Buk
Bjelovar 1 – 0 Gaj
Slavonac Bukovlje 0 – 2 Borinci Jarmina
Papuk 0 – 0 Karlovac 1919
Vuteks-Sloga 1 – 2 Jadran Poreč
Bistra 2 – 1 Vodice

Czech Republic: 3. liga
Slovan Rosice 3 – 0 Blansko
Hodonín 1 – 2 Slovácko II
Zlín II 3 – 0 Hranice
Hanácká 3 – 2 Uherský Brod
Hlučín 3 – 2 Vrchovina
Kvítkovice 2 – 0 Frýdek-Místek
Znojmo 0 – 2 Frýdlant
Velké Meziříčí 2 – 1 Uničov
Slavia Prague 6 – 0 Teplice
Mladá Boleslav 1 – 2 Hradec Králové
Baník Ostrava 1 – 2 Zbrojovka Brno
Viktoria Plzen 3 – 0 Slovacko
Sigma Olomouc 1 – 1 Slovan Liberec
Opava 1 – 1 Slavia Praha II
Varnsdorf 1 – 2 Příbram
Líšeň 4 – 0 Sigma Olomouc II
Třinec 4 – 0 Vlašim
Dukla Praha 2 – 0 Vyškov
Prostějov 1 – 1 Chrudim
Sparta Praha II 1 – 3 Vysočina Jihlava
Karviná 0 – 1 Táborsko

Denmark: DBU Pokalen
Viby 0 – 7 Viborg
Ringkøbing 1 – 2 Horsens
Frederikshavn 2 – 7 Vendsyssel
Næsby 3 – 2 Skive
Frem 0 – 1 Nordsjælland
Culpa 0 – 3 Roskilde
Allerød 0 – 3 FA 2000
FC Nakskov 0 – 4 Vanløse

England: Championship
Blackpool 0 – 1 Blackburn Rovers
Bristol City 2 – 0 Huddersfield Town
Coventry City 0 – 1 Preston North End
Sunderland 3 – 0 Rotherham United
Stoke City 1 – 1 Swansea City
Sutton United 1 – 0 Chelsea U21
Charlton Athletic 3 – 0 Gillingham
AFC Bournemouth 0 – 0 Wolverhampton Wanderers
Arsenal 2 – 1 Aston Villa
West Ham United 1 – 1 Tottenham Hotspur
Liverpool 2 – 1 Newcastle United
Manchester City 6 – 0 Nottingham Forest

Estonia: Meistriliiga
Paide 0 – 0 FCI Levadia
Flora 2 – 0 Nõmme Kalju

Finland: Kakkonen
Kiffen 2 – 1 KäPa
Lahti 0 – 1 KuPS
HIFK 2 – 3 Inter Turku

France: Ligue 1
Monaco 2 – 4 Troyes
Angers SCO 2 – 4 Reims
Lille 1 – 2 Nice
Montpellier 2 – 0 Ajaccio
Olympique Lyonnais 2 – 1 Auxerre
Olympique Marseille 1 – 0 Clermont
Lens 5 – 2 Lorient
Strasbourg 1 – 1 Nantes
Rennes 3 – 1 Brest
Toulouse 0 – 3 PSG

Germany: DFB Pokal
Viktoria Köln 0 – 5 Bayern Munich
Altglienicke 2 – 2 Luckenwalde
Phönix Lübeck 0 – 4 Lübeck
Holstein Kiel II 3 – 1 Havelse
Borussia Hildesheim 2 – 3 Jeddeloh
Bremer SV 0 – 1 Hamburger SV II
Werder Bremen II 0 – 3 Schwarz-Weiß Rehden
Hannover 96 II 0 – 0 Eintracht Norderstedt
BW Lohne 3 – 2 Atlas Delmenhorst
Drochtersen / Assel 2 – 0 Kickers Emden

Greece: Cup
Panargiakos 0 – 4 Apollon Paralimniou
Kalampaki 0 – 4 Ionikos Ionia
Panthrakikos 1 – 0 Alexandroupoli
Aetos Varvaras 3 – 3 PAO Kristoni
Byron Kavala 2 – 0 AS Giannitsa
Asteras Tripotamos 4 – 1 Aris Petinos
Elassona 3 – 1 Atromitos Palamas
Vataniakos 0 – 0 Ypatou
Fikis 3 – 0 Pyrasos Nea Anchialos
AEP Kozani 6 – 1 Anagennisi Artas
PAO Koutselio 1 – 2 Asteras Petriti
Nea Selefkia 0 – 2 Asteras Stavros
Katastari 0 – 4 Nafpaktiakos
Ermis Meligous 5 – 0 Pankamariakos
Panelefsiniakos 1 – 0 Apollon Agios Ioannis
Panthouriakos 0 – 1 Diagoras Vrachneikon
Poseidon Kardamyla 0 – 7 Afantou
Tilikratis 3 – 0 Molaikos
Apollo Efpaliou 1 – 0 Foinikas N. Epidavrou

Guatemala: Liga Nacional
Xinabajul 2 – 1 Antigua GFC
Malacateco 1 – 1 Iztapa
Guastatoya 3 – 0 Cobán Imperial

Hungary: NB I
Paksi FC 1 – 3 Kisvárda
Fehervar 2 – 1 Kecskeméti TE
Vasas 0 – 1 Ferencvaros

Italy: Serie A
Empoli 1 – 1 Hellas Verona
Juventus 2 – 0 Spezia
Napoli 1 – 1 Lecce
Sampdoria 1 – 1 Lazio
Udinese 1 – 0 Fiorentina

Japan: J1 League
Kawasaki Frontale 4 – 0 Sagan Tosu
Avispa Fukuoka 0 – 1 Gamba Osaka

Kazakhstan: Cup
Taraz 1 – 1 Shakhter Karagandy
Kairat 1 – 2 Akzhayik
Astana 1 – 0 Maqtaaral
Kaisar 1 – 1 Ordabasy

Mexico: Ascenso MX
Cancún 1 – 2 Venados FC
Cimarrones de Sonora 4 – 0 CA La Paz
Durango 1 – 1 Atlante

Netherlands: Eredivisie
PSV 7 – 1 Volendam
Twente 4 – 0 Excelsior

North Macedonia: First League
Akademija Pandev 3 – 0 Skopje
Struga 2 – 1 Sileks
Tikvesh 1 – 3 Shkendija
Makedonija GjP 1 – 1 Rabotnički
Shkupi 1 – 1 Pobeda

Norway: Eliteserien
Tromsø 1 – 0 Strømsgodset
Kristiansund 2 – 1 Viking

Poland: Cup
Pogoń Siedlce 3 – 1 Chojniczanka Chojnice
Górnik Polkowice 1 – 3 Sandecja Nowy Sącz
SKRA Częstochowa 1 – 3 Wisła Płock
Kalisz 5 – 5 Widzew Łódź
ŁKS Łódź 2 – 2 Stal Mielec
Jastrzębie 0 – 2 Warta Poznań
Wieczysta Kraków 0 – 2 Radunia Stężyca
Zawisza Bydgoszcz 2 – 1 Tychy
Pogoń Szczecin II 0 – 2 GKS Katowice
Resovia Rzeszów 1 – 0 Miedź Legnica
Łagów 1 – 3 Cracovia
Ruch Wysokie Mazowieckie 0 – 4 Slask Wroclaw
Polonia Środa 0 – 2 Motor Lublin
Lechia Gdańsk 0 – 3 Lech Poznań
Rakow Czestochowa 1 – 0 Pogon Szczecin

Romania: Cupa României
Lotus Băile Felix 2 – 0 Bihor Oradea
Avântul Periam 3 – 1 Progresul Pecica
Viitorul Cluj 3 – 3 Unirea Ungheni
Voinţa Lupac 0 – 6 CSM Reşiţa
Recolta Gheorghe Doja 0 – 4 Afumaţi
Blejoi 5 – 4 Metalul Buzău
Axiopolis 3 – 1 Agricola Borcea
Viitorul Ianca 5 – 0 Dacia Unirea Brăila
Municipal Braşov 3 – 2 Odorheiu Secuiesc
Târgu Secuiesc 3 – 2 Focşani
Dinamo Bacău 3 – 3 Aerostar Bacău
Ştiinţa Miroslava 5 – 0 SJ Vaslui
Şomuz Fălticeni 1 – 2 Foresta Suceava
Viitorul Darabani 3 – 0 Dante Botoşani
Popești-Leordeni 6 – 0 Astra
Chindia Târgovişte 2 – 3 Petrolul 52
FCV Farul Constanţa 3 – 1 FCSB
CFR Cluj 4 – 0 Voluntari

Russia: Cup
Chernomorets 2 – 0 Druzhba
Forte Taganrog 1 – 2 SKA Rostov
Chayka 1 – 1 Kuban Pavlovskaya
Spartak Kostroma 3 – 1 Dinamo Vologda
Torpedo Vladimir 2 – 0 Znamya Truda
Zvezda St. Petersburg 2 – 1 Yadro St. Petersburg
Luki-Energiya 1 – 1 Dinamo St. Petersburg
Zenit Penza 2 – 2 Sokol Saratov
Kvant 0 – 3 Dinamo Bryansk
Strogino 3 – 2 Kaluga
FK Spartak Tambov 3 – 1 Salyut-Belgorod
Amkar Perm 0 – 1 Zenit Izhevsk
Tyumen 3 – 1 Nosta
Zhasmin Mikhaylovsk 0 – 4 Chelyabinsk
Tver 0 – 1 Amkal
Leningradets 3 – 0 FK Elektron
Ryazan 4 – 0 Kolomna
Avangard Kursk 2 – 0 Sakhalinets
Khimik Vurnary 2 – 0 Torpedo Miass
Irtysh Omsk 4 – 0 Temp Barnaul
Ivanovskoye 4 – 3 Legion Dynamo
Biolog 2 – 3 Dinamo Stavropol
Khimik Dzerzhinsk 1 – 2 Murom
Kosmos Dolgoprudny 3 – 0 Sakhalin
Dinamo Vladivostok 1 – 1 Novosibirsk
Ural 2 – 0 Sochi
Khimki 0 – 2 Krasnodar
Torpedo Moskva 0 – 2 CSKA Moscow
Nizhny Novgorod 2 – 0 Lokomotiv Moscow
Zenit 2 – 0 Fakel
Akhmat Grozny 3 – 1 Orenburg
Rostov 2 – 0 Dinamo Moscow

Scotland: League Cup
Motherwell 4 – 0 Inverness CT
Livingston 1 – 2 Dundee United
Hearts 0 – 1 Kilmarnock
Ross County 1 – 4 Celtic

Serbia: Prva Liga
Grafičar 5 – 1 Zlatibor Čajetina
GFK Sloboda Užice 2 – 2 Železničar Pančevo
Radnički Novi Beograd 0 – 2 IMT Novi Beograd
Inđija 0 – 0 Rad Beograd
Metalac GM 0 – 1 Loznica
Radnički Sr. Mitrovica 1 – 0 Mačva Šabac
OFK Vršac 2 – 1 Trayal Kruševac
Jedinstvo Ub 1 – 1 RFK Novi Sad
Voždovac 4 – 1 Radnik Surdulica
Javor Ivanjica 0 – 1 Kolubara
Partizan 1 – 1 Red Star Belgrade
Bačka Topola 2 – 0 Radnički Kragujevac

Slovakia: Cup
Solcany 1 – 2 Rača
Svosov 3 – 0 Námestovo
Baník Velky Krtís 0 – 2 Rimavská Sobota
Mladosť Kalša 1 – 3 Snina
Slovan Bratislava 1 – 1 DAC 1904
Zemplín Michalovce 1 – 1 Ružomberok
Spartak Trnava 1 – 0 Liptovský Mikuláš

South America: Copa Libertadores
Athletico Paranaense 1 – 0 Palmeiras

Sweden: Svenska Cupen
Hudiksvall 2 – 4 AIK
Sleipner 0 – 2 Brage
IFK Östersund 0 – 1 Östersunds FK
Stockholm Inter 0 – 2 Skövde AIK
IFK Luleå 1 – 0 AFC Eskilstuna
Vasalund 0 – 1 Örebro
Stocksund 0 – 3 GIF Sundsvall
Enköping 1 – 4 Dalkurd
IFK Österåker 0 – 3 Jönköpings Södra
Haninge 1 – 3 Brommapojkarna
Bralanda 0 – 9 Malmö
Trollhättan 1 – 0 Öster
Lund 0 – 1 Norrby
Österlen 0 – 3 Landskrona
Tvååker 0 – 2 Kalmar
Ljungskile 0 – 4 Varberg
Husqvarna 0 – 3 Halmstad
Onsala 3 – 1 Örgryte
Tord 0 – 6 Helsingborg
Hässleholms IF 0 – 2 Mjällby
Torns 0 – 3 IFK Göteborg
IF Karlstad 1 – 3 Västerås SK
Gauthiod 0 – 2 Trelleborg

Thailand: Thai Premier League
Chonburi 1 – 0 BG Pathum United

USA: MLS
Columbus Crew 1 – 0 Inter Miami
Montréal 0 – 1 New York RB
New England 0 – 0 Chicago Fire
Orlando City 3 – 2 Seattle Sounders
Philadelphia Union 4 – 1 Atlanta United
Toronto 2 – 2 LA Galaxy
Indy Eleven 2 – 1 Louisville City
Pittsburgh Riverhounds 0 – 0 Charleston Battery
New York RB II 3 – 3 Hartford Athletic

Soccer Betting Options

Slots.Lv - Welcome Package Up To $7,500